İlham verici dondurmaların yaratıcısı Magnum,
İstanbul, Alaçatı ve Bodrum’un yerel lezzetlerini üç tasarımcı ile kutluyor!

Dondurma ve çikolata hazzı otoritesi Magnum, İstanbul, Bodrum ve Alaçatı’nın yerel tatlarından ilham alarak yarattığı üç farklı yeni Magnum lezzetini bu yaz dondurma severlerle buluşturuyor. Magnum, sanat ve tasarıma verdiği önemi bugüne dek dünyaca ünlü tasarımcılarla yaptığı işbirlikleri ile duyurdu. Bu kez, haz deneyimi yaşatma konusundaki tutkusunu, Türkiye’nin başarılı tasarımcılarını ile bir araya gelerek sergilemek istedi.

İlham verici dondurmaların yaratıcısı Magnum, Türkiye’nin kültürel, tarihi, doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan üç şehrinin benzersiz yerel tatlarını kutlamak amacıyla yeni bir projeye imza attı. İstanbul, Bodrum ve Alaçatı’nın imza yerel lezzetleri, Magnum dondurması ve kıtır Magnum çikolatasıyla buluştu. Sınırlı sayıda üretilen ürünlerin ambalajları üzerinde ise, üç farklı disiplinden tasarımcının sanat çalışmaları yer alıyor. Üç tasarımcı, her şehrin kendine özgü izlerinden yola çıkarak ürünlerin görsel dünyasını tasarladı. İstanbul, Bodrum, Alaçatı’da ve online olarak sınırlı sayıda satışa sunulan ürünler, şehirlerin ruhunu haz dolu bir deneyimle sunuyor.


Magnum Alacati Magnumm Alacati

Magnum Alaçatı, ilhamını Alaçatı'dan aldı.

Alaçatı’nın en özel simgelerinden olan ve dünyada ender bulunan sakız ağacından elde edilen damla sakızına övgü niteliğinde tasarlandı.

Enfes damla sakızı lezzeti, Magnum dondurması ile buluştu ve antep fıstığı süslemeli kıtır beyaz çikolata ile kaplandı. Sınırlı sayıda üretilen bu özel lezzet, sizi Ege esintileriyle ferahlatıcı bir haz yolculuğuna davet ediyor.

Magnumm Alacati

Alaçatı’nın en özel simgelerinden olan ve dünyada ender bulunan sakız ağacından elde edilen damla sakızına övgü niteliğinde tasarlandı.

Enfes damla sakızı lezzeti, Magnum dondurması ile buluştu ve antep fıstığı süslemeli kıtır beyaz çikolata ile kaplandı. Sınırlı sayıda üretilen bu özel lezzet, sizi Ege esintileriyle ferahlatıcı bir haz yolculuğuna davet ediyor.

Havva Karabudak, Dövme Sanatçısı,

Dövme Sanatçısı Havva Karabudak, Alaçatı’nın kendine özgü izlerinden yola çıkarak ürünün görsel dünyasını tasarladı.

Dövme Sanatçısı Havva Karabudak, projeye dair şöyle konuştu:

Yaptığım bütün yuvarlak tasarımlar için ufak bir hikaye hayali üzerinden gidiyorum, yuvarlak olmasının sebebi, bir dünyayı temsil ediyor. Bir şeyi hayal ederken üzerine o kadar yoğunlaşıyoruz ki, sanki o hayal ufacık bir pencerenin içindeyken, tek bir dünya gibi geliyor gözümüze, geri kalan her şeyi unutuyoruz. O yüzden onu hem penceremiz hem de dünyamız olarak kullanıyorum. Alaçatı’nın masalsı bir yer olduğunu hayal edip yine bir küçük dünyayı temsil eden yuvarlağın içine koydum. Magnum’un eşsiz lezzetini rengarenk çiçekleri olan bir ağaca asılı salıncakta deneyimlediğimi hayal ettim.
Havva Karabudak Magnum Alacati

Biyografi:

Dünyaca ünlü dövme sanatçısı Havva Karabudak, sanat eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra New York, Manhattan’a taşındı. Kendisini sanat meraklısı, kendi duygularını tasarımlarına aktarmaya, seyahatlerinin ruhunu yakalamaya, tanıştığı insanları ve etrafını saran şeylere eğilimli bir tasarımcı olarak tanımlıyor ve sanat yeteneğini anneannesine borçlu olduğunu düşünüyor. Özellikle girift çapraz dikiş tasarımları ve dövme sanatındaki yeni estetik anlayışla geliştirdiği insan vücudundaki minik çerçeveli resimlere benzeyen geometrik şekilleri de kapsayan minyatür sahnelerle oluşturduğu orijinal tasarım stili, sağlam bir hayran kitlesi, binlerce yeni takipçi ve uluslararası medyada güçlü yansımalar bulmasını sağladı.

Zanaatkârlığın önemine dikkat çeken Havva Karabudak, zanaatçıların her gün gördüğümüz objeleri aydınlattığını ve yücelttiğini düşünüyor. Kendi kariyerinde de yaptığı işlere anlam vermeye odaklanırken her tasarımını titizlikle oluşturduğunu renklerin birbirine karıştırılmasından fırça tercihine kadar her detayı üzerinde düşündüğünün altını çiziyor.


TÜM MAGNUM ŞEHİRLER ÜRÜNLERİNİ İNCELE!

BODRUM

İSTANBUL

Istanbul