İlham verici dondurmaların yaratıcısı Magnum,
İstanbul, Alaçatı ve Bodrum’un yerel lezzetlerini üç tasarımcı ile kutluyor!

Dondurma ve çikolata hazzı otoritesi Magnum, İstanbul, Bodrum ve Alaçatı’nın yerel tatlarından ilham alarak yarattığı üç farklı yeni Magnum lezzetini bu yaz dondurma severlerle buluşturuyor. Magnum, sanat ve tasarıma verdiği önemi bugüne dek dünyaca ünlü tasarımcılarla yaptığı işbirlikleri ile duyurdu. Bu kez, haz deneyimi yaşatma konusundaki tutkusunu, Türkiye’nin başarılı tasarımcılarını ile bir araya gelerek sergilemek istedi.

İlham verici dondurmaların yaratıcısı Magnum, Türkiye’nin kültürel, tarihi, doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan üç şehrinin benzersiz yerel tatlarını kutlamak amacıyla yeni bir projeye imza attı. İstanbul, Bodrum ve Alaçatı’nın imza yerel lezzetleri, Magnum dondurması ve kıtır Magnum çikolatasıyla buluştu. Sınırlı sayıda üretilen ürünlerin ambalajları üzerinde ise, üç farklı disiplinden tasarımcının sanat çalışmaları yer alıyor. Üç tasarımcı, her şehrin kendine özgü izlerinden yola çıkarak ürünlerin görsel dünyasını tasarladı. İstanbul, Bodrum, Alaçatı’da ve online olarak sınırlı sayıda satışa sunulan ürünler, şehirlerin ruhunu haz dolu bir deneyimle sunuyor.


Magnum Istanbul Magnumm Istanbul

Magnum İstanbul, ilhamını İstanbul’dan aldı.

Dünyanın en ihtişamlı şehirlerinden İstanbul’un, zengin kültürüne ve kozmopolit yapısına övgü niteliğinde tasarlandı. Eşsiz vanilya dondurması, altın renkli karamel sosu ile buluştu ve üzeri badem ve antep fıstığı parçacıkları ile süslenmiş sütlü Magnum çikolatası ile kaplandı. Sınırlı sayıda üretilen bu özel lezzet, sizi İstanbul’un göz alıcı mirasında haz yolculuğuna davet ediyor.

Magnumm Istanbul

Dünyanın en ihtişamlı şehirlerinden İstanbul’un, zengin kültürüne ve kozmopolit yapısına övgü niteliğinde tasarlandı. Eşsiz vanilya dondurması, altın renkli karamel sosu ile buluştu ve üzeri badem ve antep fıstığı parçacıkları ile süslenmiş sütlü Magnum çikolatası ile kaplandı. Sınırlı sayıda üretilen bu özel lezzet, sizi İstanbul’un göz alıcı mirasında haz yolculuğuna davet ediyor.

Zeynep Tosun, Moda Tasarımcısı

Moda Tasarımcısı Zeynep Tosun, İstanbul’un kendine özgü izlerinden yola çıkarak ürünün görsel dünyasını tasarladı.

Moda Tasarımcısı Zeynep Tosun, projeye dair şöyle konuştu:

İstanbul şehri tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış çok zengin bir şehir. Tabii ki bu benim için hem heyecan verici hem zorlayıcı bir noktaydı. Tasarladığım kutuda bir medeniyetler birleşimi olarak ünlü İstanbul siluetlerini çok değerli bir taç gibi kullanmak istedim. Bu sebeple altın rengini seçtim.

İstanbul’un birçok önemli mimarisinde bulunan çini görsellerinden yola çıkarak benim de stilimi yansıtan etnik bir doku yaratarak kutunun etrafına süslemeler yaptım. Kullandığım mavi renk “Turkish sea” olarak gecen evrensel bir koda sahip. Magnum’un muhteşem çikolatasını da amblemine taşıdım. Kutunun asıl rengi olan kırmızı renk ise, İstanbul’un dinamizmini vurguluyor.
Zeynep Tosun Magnum Istanbul

Biyografi:

İstanbul doğumlu olan Zeynep Tosun, Üniversitede işletme okuduktan sonra moda tasarımı eğitimi almak üzere İtalya, Milano’daki Istituto di Marangoni’ye gitti. Aynı zamanda yaz dönemi eğitimine devam ederken 2005 senesinin yazında Türkiye’de Derishow markasında staj yaptı.

İtalya’da 1 senelik moda tasarım eğitiminden sonra aynı okulda master programına kabul edildi. Eğitimi boyunca illustrasyon, dijital moda, kalıp ve moda tarihi dersleri aldı. Mezuniyetinin ardından Temmuz 2006 yılında Londra da gerçekleştirdikten sonra Alberta Ferretti’den iş teklifi aldı ve İtalya’nın Rimini şehrine yerleşti. Tasarım ekibinin bir üyesi olarak hem Alberta Ferretti hem de Philosophy Di Alberta Ferretti markaları için tasarımlar yaparak kendisini özellikle haute couture konusunda geliştirdi. 1 sene sonra Türkiye’ye dönmeye karar verdi. 2007 yılı Koza Genç moda tasarımcıları yarışmasına katılarak 3. oldu. Aynı dönem Esin Maraşlıoğlu`nun Designloft adlı projesinde yer aldı. 


Designloft projesinin tamamlanmasının ardından kısa bir dönem Dice Kayek markasının yaratıcısı ve tasarımcısı olan Ece Ege’nin tasarım asistanlığını yaptı. Eğitiminin ve sector deneyimlerinin sonrasında kendi markasını 2008 Ekim ayında kurdu.

2009 yılından itibaren Zeynep Tosun markası haute couture ve hazır giyim koleksiyonları tasarlayarak sektöre giriş yapmıştır.

Markasının ilk koleksiyonlarını tasarlamaya başladığı gün markanın Türk el işçiliği, el sanatını öne çıkarmak, kaybolmaya yüz tutmuş sanatları koleksiyonlarında yeniden hayata geçirmesi ile kendi stilini ortaya çıkarmaya çalışmıştır. Kütahya porselenlerinde kullanılan kuş figürlerini koleksiyon tasarımlarına taşımış ardından son 5 yıldır yaptığı her koleksiyonda Bartın’lı kadınların işlediği tel kırmaları koleksiyonlarında kullanmaktadır.

2009 yılında Türkiye’de ilk defilesini İstanbul Moda Haftasında göstermeye başlamış ve halen de katılmaya devam etmektedir. 2011 yılında katılmaya başladığı Londra Moda Haftasında 8 sezon 4 yıl koleksiyonlarını İngiliz moda sektörüne tanıtmıştır. Buradaki defilelerin sonucunda dünya starlarının dikkatini çekerek Lady Gaga, Nicole Scherzinger gibi bir çok isim Zeynep Tosun koleksiyonundan tasarımlar giymiştir.

Kendi markasının koleksiyonlarının yanı sıra farklı sector markalar ile işbirliği yaparak kurumsal danışmanlık hizmeti vermiştir. Bugüne kadar koleksiyonlarının satışını yaptığı Beymen, Harvey Nicholas, Midnight Express, Gizia Gate mağazalarının yanı sıra yurt dışında Dolce&Gabbana Concept Store, 25 Park, Wolf&Badger noktalarında koleksiyonları satılmıştır.

İngiliz Vogue, Hindistan Vogue, İngiliz I-D gibi birçok avrupa yayınında koleksiyonları moda çekimlerinde kullanılmıştır.


TÜM MAGNUM ŞEHİRLER ÜRÜNLERİNİ İNCELE!

BODRUM

ALAÇATI

Alacati